Filet śledziowy korzenny w oleju

Filety śledziowe korzenne w oleju

Filet śledziowy korzenny matjas w oleju waży 70 g.

  100g na zdjęciu (70 g)
Energia 366 kcal 256 kcal
Białko 15,0 g 10,5 g
Tłuszcz 34,0 g 23,8 g
Węglowodany 0,0 g 0,0 g
Błonnik 0,0 g 0,0 g

Filety śledziowe korzenne w oleju kalorie w 100g: 366kcal

Zobacz więcej: sztuka 70g olej filet Boże Narodzenie korzenny w oleju gałka muszkatołowa goździki pzyprawy korzenne matjas śledzie

Ostatnia aktualizacja: 2019.01.06

Ważenie dodano: 2011.12.18 w kategorii Ryby i dania rybne

Dzienne zapotrzebowanie

Porcja ze zdjęcia dla 2000 kcal
pokaż dla mojego zapotrzebowania


Skład: solone filety śledziowe (80 %), olej roślinny, sól spożywcza, ocet spirytusowy, substancja konserwująca: benzoesan sodu, aromaty, wzmacniacz smaku: glutaminian sodu z pszenicy, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, glukoza.
Producent: Lisner

Mamy 33 opinie na temat ważenia - napisz własną

  • Najgorsza rybka :P
  • Jak dla mnie smak straszny, a uwielbiam ryby różnego rodzaju. I kalorii też mnóstwo, pewnie z oleju.
  • lenuskaaa21 2011/12/18 22:51
    a ja ją lubię :) ważenie bardzo przydatne na świąteczne "obżarstwo"
  • lenuskaaa21 2011/12/18 22:54
    P.S jak na takiego śledzika, to trochę dużo :/
  • @lenuskaaa21 sa tez sledziowe korzenne w occie ;)
  • uwielbiam śledzie zarówno te w śmietanie jak i w oleju (np kupne koreczki), ale na szczęście rzadko goszczą u mnie w domu :P kiedyś jadłam śledzie na słodko z cynamonem - podeszłam to tej potrawy sceptycznie, ale muszę przyznać, że było niezłe ;)
    haruka - w oleju ;)
  • lenuskaaa21 2011/12/19 06:46
    więc muszę spróbować tych korzennych w occie, bo nigdy nie jadłam :)
  • mniam mniam! Szkoda, że tak kaloryczne, ale olej robi swoje a bez oleju to z kolei nie to samo :-(
  • lenuskaaa21 2011/12/19 11:30
    Pani Izabelo mam pytanie, a ile będzie miał taki filet śledziowy bez oleju i innych dodatków?
  • @lenuskaaa21: tak ciezko poszukac? -> http://www.ilewazy.pl/plat-sledzia
  • Ścieźla 2011/12/19 11:57
    O rany! A to tylko połowa z całego śledzia! Szok! ;)

    @lenuskaaa21: http://www.ilewazy.pl/plat-sledzia
  • lenuskaaa21 2011/12/19 13:04
    @Ścieźla dziękuję za pomoc :)
  • klaudiam 2011/12/19 18:26
    jjjjjej, dobrze że tego nie lubie :D
  • Szczurka 2011/12/19 18:39
    U mnie w domu traktujemy śledzia raczej jako przystawkę, apetizer, więc taki płat pewno nie poszedłby na nas czworo na raz :)
    Wiecie jaki śledź jest dobry? W orientalnym słodkim sosie chili. Taka mała fuzja już od kilku Wigilii bardzo mi smakuje :)
  • śledzik w marchewce i pomidorach (troche jak sos do ryby po grecku) jest pyszny- musi w tym poleżeć ok 2-3 dni zeby przejść smakiem, ale jest genialny- nienawidze tej ryby tak ogólnie, tylko tego mojego jadam ;)
  • o matko ! myślałam, że dużo MNIEJ. ta strona jest wspaniała :))
  • Śledzie po sułtańsku: ze smażoną cebulką+koncentrat pomidorowy+rodzynki. Ukadać w naczyniu warstwami. Pycha
  • Dziewczyny, kaloryczność to kaloryczność, ale śledzie to jedne z najbardziej zdrowych ryb i lekarze biją na alarm, żeby śledzie jeść. Im tłustsza ryba, tym zdrowsza. Gorsze są kalorie z węglowodanów, niż tłuszczów :)
  • zgadzam się z limonką też czytałem artykuł o rybich tłuszczach i bylem nieco zdziwiony gdy przeczytalem jak te tluszcze dzialaja na osrodek mozgowy :)
  • no ale wkoncu mozg odzywia sie TYLKO I WYLACZNIE tluszczem dobrze o tym pamietac w diecie
  • Wiadomo, że od takiej ilości, zwłaszcza tłuszczów z ryb, nikt nie przytyje, ale chyba, jeśli ktoś ma dietę o określonej kaloryczności, liczy się po prostu wartość liczbowa, co też nie jest mądre.. Ale konkludując, nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że gorsze są kalorie z węglowodanów, niż tłuszczów, bo pragnę przypomnieć, największy procent zapotrzebowania stanowią jednak węglowodany, a także nie rozumiem stwierdzenia "mózg odżywia się tylko i wyłącznie tłuszczem", co, no offence, jest dla mnie tragiczną bzdurą, bo tak się składa, że odżywia się cukrami i to prostymi. Pozdrawiam śledzie, są pyszne, zdrowe, ale jednak nie wszyscy lubią po prostu smak tłuszczów, czy to rybich, czy to np. ze słoniny.
  • dziwne mi tak neurolog powieddzial ze odzywia sie wlasciwie tluszczem no ale skoro to bzdura cofam wypowiedz
  • Epileptyk [fragment usunięty]. Neurologowi podejrzewam chodziło o kwestię, że mózg w 60% jest zbudowany z tłuszczu. Owszem, mózg i cały układ nerwowy potrzebują dobre tłuszcze (omega 3,6) do normalnego funkcjonowania. Ale jak napisała Izabella mózg potrzebuje cukru i tlenu do pełni szczęścia :) [komentarz edytowany] - usunięte uwagi osobiste. Maciej.
  • Na samo wspomnienie zatrucia śledziem w latach dziecięcych mam mdłości ;)
  • Czy jak takie śledzie wymoczy się przed zrobieniem np. sałatki śledziowej, to kaloryczność można policzyć tak, jak czysty płat śledzia ?? To ważne przed świętami :)
  • Izabela[autor ilewazy.pl] 2012/12/11 08:38
    @Daria: poprzez wymoczenie śledzia w wodzie zmniejszy się ilość kcal, jednak najprawdopodobniej nie zredukuje się do czystego śledzia. Niestety, trudno takie wiarygodne obliczenia wykonać. Moja rada: w tym przypadku nie przejmować się liczbami.
  • a ja mam pytanie.

    Mamy podane:
    - wagę opakowania, 250 g,
    - kaloryczność jej zawartości np. 366 kcal/100 g = 915 kcal na opakowanie
    - informację o masie ryby, 80% = 200 g.
    Kalorycznośc oleju - ok. 900 kcal/100 g
    Kaloryczność ryby - ok. 217 kcal/100 g.
    Całe opakowanie: 2,0 x 217 + 0,5 x 900 = 884 kcal, z tego wynika 353,6 kcal/100 g ( przy założeniu, że zjemy rybę i wyliżemy opakowanie z oleju ).
    Jesli odsączymy rybę z oleju, to kaloryczność z opakowania nijak będzie się miała do rzeczywistej. Nawet jeśli ryba wchłonie 10 % oleju ( a zakładam, że dużo nie wchłonie, bo przecież to filet solony, który pewnie już wypchał śledzia wodą).

    Przybliżony pomiar byłby możliwy przy odsączeniu produktu z oleju i zważeniu jego wagi. Wtedy możemy ją pomnożyć razy kaloryczność oleju i może jakiś współczynnik, np. 0,20 ( bo zakładam, że w nim trochę wody ze śledzia będzie ). I taką kaloryczność można odjąć od kaloryczności całego opakowania, podzielić przez wagę i wyjdzie nam rzeczywisty wynik.
    Przyjmijmy 25g oleju x 9 kcal = 225 kcal
    884-225= 659 kcal/opak.
    i stąd 264 kcal/100 g.

    Producent idzie na łatwiznę, i podaje kaloryczność usredniona dla wszystkiego co włożył do paczki. I takie jego prawo.

    A w rzeczywistości sama ryba ma nieco mniej kalorii, dlatego jedzmy ryby na zdrowie!!!

    Poprawcie mnie jeśli się mylę - zaczęłam czytac o dietach tydzien temu, dopiero \"raczkuję\".

    Pozdrawiam
  • moja zgapa - współczynnik do kaloryczności oleju miał wynosić 0,8 a nie 0,2.
  • yennefer73 masz rację, też mi to przyszło do głowy
    a ty to dokładnie obliczyłaś
    ja np kupuje śledzie wiejskie w oleju,oleju tam jest mnóstwo, ale ja go nie jem, ja nawet te śledzie odsączam na ręczniku papierowym bo nie lubię tłuszczu więc moje śledzie nie mają tyle kalorii na 100 g ile podaje producent... śledź to nie frytka (mówię o tym, że ziemniak wrzucony na gorący olej pochłania mnóstwo tłuszczu) trochę zdrowego rozsądku zatem życzę!!
  • Wyszukianie "śledź" nie znajduje tego ważenia. Plus jeszcze paru mniej istotnych rzeczy, które za to reagują na wyszukiwanie słowa "śledziowy".
  • Kupiłam dziś te śledzie i wartości odżywcze podane na opakowaniu są zupełnie inne (mniejsze). Są podane po odsaczeniu. Więc nie jest aż tak źle z tymi kaloriami :)
  • Barbara[autor ilewazy.pl] 2017/09/08 08:17
    @Vea jeśli możesz, podeślij proszę zdjęcie opakowania wraz ze składem i wartością odżywczą na ilewazy@ilewazy.pl to zaktualizujemy dane.
  • Nie zrażajcie się kalorycznością , to rybi bardzo dobry tłuszcz , a jeżeli ktoś ma czas i lubi np dokładnie wiedzieć co je to proponuję kupno świeżych tuszek , u nas Poznaniu bardzo świeże oferuje w swoim firmowym sklepie Lisner . Następnie przyrządzić wedle uznania , w mojej wersji zamiast octu spirytusowego , ocet jabłkowy lub ryżowy i olejem lnianym . Zresztą już pod tematem śledz podawałem swój autorski :-) przepis na takiego korzennego . Do takiego śledzika to mam jedno zastrzeżenie , benzoesan sodu , ponoć u co poniektórych ludzi może działać rakotwórczo . Ja mając dwanaście lat utworzyłem swoje mini laboratorium chemiczne i próbowałem go otrzymać poprzez wstępne jak dobrze pamiętam otrzymanie kwasu benzoesowego powstałego w wyniku utleniania benzenu nadmanganianem potasu w kwaśnym środowisku , bodajże do zakwaszenia użyłem kwasu solnego albo raczej bardziej siarkowego . Nic z tego nie wyszło , obarczam winą brak odpowiedniej aparatury do utrzymania właściwej temperatury , która w tym przypadku ma duże znaczenie . U mnie to była partyzantka na palniku kuchennym w kąpieli wodnej z lichym termometrem i nie wyszło :-( . Ale kwas azotowy otrzymałem :-) .

Dodaj komentarz na temat ważenia

Oceń smak i właściwości produktu. Podziel się ciekawym przepisem, napisz jak wykorzystujesz go w kuchni. Jeśli produkt jest dla Ciebie nowością nie krępuj się pytać o sposób przyrządzania czy dostępność.

Możesz dodać komentarz jako niezalogowany lub zaloguj się albo zarejestuj aby w pełni korzystać z ileważy.pl

Zobacz jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu

Jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu?

  • powiąż komentarze z Twoim kontem użytkownika
  • nie czekaj na moderację komentarzy
  • zarezerwuj swój podpis / pseudonim
  • podstawowe konto jest darmowe a rejestracja trwa ok. minutę