Łyżeczka masła migdałowego

Masło migdałowe

Łyżeczka masła migdałowego waży 10 g.

  100g na zdjęciu (10 g)
Energia 628 kcal 63 kcal
Białko 21,0 g 2,1 g
Tłuszcz 52,0 g 5,2 g
Węglowodany 19,0 g 1,9 g
Błonnik b.d. -

Masło migdałowe kalorie w 100g: 628kcal

Zobacz więcej: łyżeczka masło migdały migdałowe 10g

Ostatnia aktualizacja: 2021.04.14

Ważenie dodano: 2015.11.11 w kategorii Bakalie i nasiona

Dzienne zapotrzebowanie

Porcja ze zdjęcia dla 2000 kcal
pokaż dla mojego zapotrzebowania


Skład: migdały prażone 99%, sól morska.
Informacje: Może zawierać orzeszki arachidowe, orzechy nerkowca i sezam.
Producent: Primavika

Mamy 14 opinii na temat ważenia - napisz własną

  • Izabela[autor ilewazy.pl] 2015/11/11 09:37
    Czy lubicie masło migdałowe ? Bo ja uwielbiam. Ogólnie lubię masła z różnych orzechów. Ale migdałowe znajduje się w pierwszej trójce ulubionych ;)
    Robicie sami czy kupujecie gotowe ? Przyznam szczerze, że dotychczas zawsze kupowałam wyprodukowane przez producenta, ale noszę się z zamiarem wykonania go samodzielnie. Czy jeżeli sporządzaliście masło migdałowe robiliście jakieś mieszanki z innymi orzechami ? Jeżeli tak, to z jakimi i w jakich proporcjach ? Myślę, że można by uzyskać dzięki temu ciekawy smak :)
  • A z czym i do czego je się takie masło orzechowe? bo jest ono dość kaloryczne i nie wiem jak włączyć je do posiłków, żeby było zdrowo i żeby nie przesadzić :)
  • Ja zazwyczaj kupuje, ale próbowałam zrobić sama z tego przepisu: http://www.mojewypieki.com/post/maslo-migdalowe-z-cynamonem co prawda nie jest w połączeniu z innymi orzechami, ale jest wyśmienite, polecam :) Teraz ze względu na brak blendera nie robię własnego masła.
    Widziałam jeszcze przepis na masło migdałowe z orzechami włoskimi - proporcje 300g migdałów+300g orzechów włoskich i trochę soli morskiej do smaku. Brzmi bardzo ciekawie, chętnie bym spróbowała :)
  • MIDi: ja polecam łączenie masła orzechowego z pieczywem żytnim razowym. Nie dość, że smak jest wyśmienity, szczególnie jak zrobimy masło własnoręcznie bez żadnych zbędnych dodatków, to wyczytałem że takie połączenie jest źródłem pełnowartościowego białka (zazwyczaj białka roślinne nie zawierają wszystkich aminokwasów, a w tym przypadku masło i pieczywo się uzupełniają. Nie wiem czy jest to prawda, jeśli Pani Izabela ma jakieś informacje odnośnie aminogramu tych produktów byłbym wdzięczny jeśli by odpowiedziała na mój komentarz). Do tego solidna porcja węglowodanów i tłuszczu.
  • Przepraszam, wiem, że pytanie nie na temat, ale nie wiem gdzie można zgłaszać propozycje produktów do zważenia?
  • Izabela[autor ilewazy.pl] 2015/11/11 13:18
    @wiecznie_glodna: Na tę chwilę możliwość zgłaszania nowych propozycji jest wyłączona.
  • @MIDi jeszcze na wierzch owsianki bądź do różnych koktajlów mlecznych ;)
  • Izabela[autor ilewazy.pl] 2015/11/11 15:03
    @klisu: Aminokwasem ograniczającym w maśle migdałowym jest lizyna. Proszę spojrzeć: http://screencast.com/t/se1uYS9B
    Aminokwasem ograniczającym w przypadku chleba żytniego również jest lizyna: http://screencast.com/t/CVcQJwf8MNzK
    Czyli połączenie obu produktów nie wyrówna poziomu lizyny. Należy poszukać takich produktów spożywczych, które będą bogate w lizynę. Na przykład: jaja, parmezan, ryby, mięso z kurczaka, ziemniaki, nasiona soi, soczewica, kasza gryczana, pistacje, pestki dyni...
  • Nigdzie go nie widzę w sklepach :/ a szukam intensywnie. Tahini tej firmy jest genialne, więc masło migdałowe musi być jeszcze lepsze!
  • Izabela[autor ilewazy.pl] 2016/10/28 07:39
    @majkelka3: Czasami dostępne jest w Piotrze i Pawle. Ewentualnie możesz zamówić z któregoś sklepu internetowego.
  • Paulina536 2021/03/30 21:35
    Ostatnio zwykłam zjadać łyżkę tego masła na omlecie owsianym. Zastanawiam się jednak czy można zaliczyć taka pastę z prażonych migdałów jako produkt zdrowy i odżywczy? Zakładam, że proces prażenia niszczy zdrowe tłuszcze zawarte w migdałach, ale czy taki produkt może mieć działanie niekorzystne dla organizmu?
  • Ewa1401[autor ilewazy.pl] 2021/04/13 10:52
    @Paulina536 To prawda, że w wysokich temperaturach niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe tracą swoje dobroczynne właściwości. Spada też w nich zawartość witamin. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe po obróbce termicznej stają się bardziej podatne na utlenianie - stopień tego zjawiska zależy od temperatury prażenia. Jeśli migdały były prażone w temperaturze niższej, np. 120 stopniach, stopień ich utleniania jest niższy, niż gdy były prażone w wysokiej, np. w 180 stopniach. W prażonych migdałach może też wytwarzać się akryloamid, substancja, o której badania mówią, że może mieć potencjalnie rakotwórcze działanie - jego zawartość także zależy od temperatury podgrzewania migdałów (powyżej 130 stopni). Badania wskazują też, że po prażeniu powstają co prawda tłuszcze trans, ale ich ilość jest bardzo niewielka. Dużo zależy też od rodzaju, gatunku i… "wieku" migdałów poddawanych prażeniu. Także - temat jest skomplikowany, a dla bezpieczeństwa i spokoju ducha lepiej na co dzień bazować na migdałach surowych, a nie przetworzonych. I zawsze świeżych, bo i niepakowane surowe, i prażone migdały zaskakująco łatwo pleśnieją!
  • Paulina536 2021/04/13 17:24
    Dziękuje
  • Ewa1401[autor ilewazy.pl] 2021/04/14 13:02
    @Paulina536 Po to tu jesteśmy:)

Dodaj komentarz na temat ważenia

Oceń smak i właściwości produktu. Podziel się ciekawym przepisem, napisz jak wykorzystujesz go w kuchni. Jeśli produkt jest dla Ciebie nowością nie krępuj się pytać o sposób przyrządzania czy dostępność.

Możesz dodać komentarz jako niezalogowany lub zaloguj się albo zarejestuj aby w pełni korzystać z ileważy.pl

Zobacz jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu

Jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu?

  • powiąż komentarze z Twoim kontem użytkownika
  • nie czekaj na moderację komentarzy
  • zarezerwuj swój podpis / pseudonim
  • podstawowe konto jest darmowe a rejestracja trwa ok. minutę