Porcja mielonego mięsa z indyka

Mielone mięso z indyka

Porcja mielonego mięsa z indyka waży 100 g.

  100g na zdjęciu (100 g)
Energia 137 kcal 137 kcal
Białko 16,7 g 16,7 g
Tłuszcz 7,8 g 7,8 g
Węglowodany 0,1 g 0,1 g
Błonnik 0,0 g 0,0 g

Mielone mięso z indyka kalorie w 100g: 137kcal

Zobacz więcej: 100g mięso porcja indyk mielone

Ostatnia aktualizacja: 2019.01.23

Ważenie dodano: 2011.09.03 w kategorii Mięso, wędliny i dania mięsne

Dzienne zapotrzebowanie

Porcja ze zdjęcia dla 2000 kcal
pokaż dla mojego zapotrzebowania


Skład: mięso indycze 92,6 %, woda, sól, maltodekstryna, przeciwutleniacz: askorbinian sodu, stabilizator: kwas cytrynowy, cytrynian sodu. Produkt może zawierać śladowe ilości glutenu, soi, jaj, mleka, selera, gorczycy.
Producent: INDYKPOL

Mamy 30 opinii na temat ważenia - napisz własną

  • O! Skład nawet nie taki straszny. Czekałam na indyka, choć wolałabym ważenie udźca z indyka lub filetu. W wersji mielonej jeszcze nie próbowałam. Mimo wszystko - dzięki :)
  • o takich ważeń więcej ! i chwała wam za nie :D
  • Bardzo smaczne mięsko! Zawsze kupuje z Indykpola, wydaje się najlepsze na rynku (choć mogę się mylić). Kotlety, pulpety czy spagetti z tego mielonego to niebo w gębie! :))
  • ciekawe skad w miesie sie wzielo tyle wegli?
  • tu jest chyba pomyłka. przestawione wartości WW i T, zdaje mi się, że powinno być odwrotnie czyli T=7,8, WW=0,1
    Pozdrawiam!
  • jakby zmielić pierś z indyka samemu wyszłoby o 30 proc. mniej kaloryczne :) niestety nie zawsze ma się taką możliwość...
  • Izabela[autor ilewazy.pl] 2011/09/04 06:58
    @ela; @Sosa: dziękuję za spostrzeżenie. Rzeczywiście, wkradł się błąd. Poprawione.
  • Moim zdaniem lepiej było "zapakować" tą porcję do szklanki, bo mi niestety niewiele mówi wizualnie (jakie to szczęście że mam wagę) Talerzyk wydaje się być baaardzo malusieńki...
  • Mademoiselle 2011/09/04 11:25
    @Blania: Na zdjęciu jest dłoń Izabeli.. Według mnie, tak na oko możesz sobie przyjąć, że to taki "placuszek" mięsa mieszczący się na poduszeczce dłoni :)
  • Lepiej w szklance ;) ale w tym wypadku i tak w sumie dla mnie bez znaczenia, bo nie przepadam za zmielonym mięsem.pewnie to dziwne, ale lubię konststencje takiego normalnego kawałka miecha lub małych kawałków/pasków jednak nie zmielona miesna papke. Tatar, ktory uwielbiam to wyjatek :D Wydaje mi się tez, ze jeśli ktoś takie lubi to naprawdę lepiej żeby sam sobie zmielil.
  • Maciej[autor ilewazy.pl] 2011/09/04 15:08
    @Blania, haruka: Jest i szklanka ;)
  • tak wolno sie spala???dziwne,malo kalorii to przez ten tluszcz czy bialko tez tak wolno sie spala??
  • Lepiej nie wiedzieć z czego i jak to zrobili... trust me ;-)
  • Nie kupuję gotowych mielonek, ponieważ wg mnie mięso nie powinno mieć czegoś takiego jak "skład", składem powinno być mięso :D więc mielę sama jeśli mam dostęp do maszynki, albo jeżdżę do sklepów, w których na miejscu mielą mięso. Niestety, najczęściej wołowe i wieprzowe, rzadko mielą drób. A ja uwielbiam pulpety z indyka w sosie marchewkowym!!
  • Dziękuję bardzo za zważenie!
  • Izabela[autor ilewazy.pl] 2011/09/05 11:51
    @Annna; @totam: samodzielnie zmielone mięso zawsze będzie dominować pod wieloma względami. Przede wszystkim dlatego, że sami możemy kontrolować, z jakiej części tuszki będzie pochodzić. Możemy sobie zmielić dokładnie taką ilość, jaką potrzebujemy, wiemy w jakich warunkach zostanie zmielone, znamy czystość swojej maszynki. Itd, itd...
    Pięknie i zachęcająco to brzmi, ale niestety nie zawsze możemy sobie pozwolić na ten rytuał.
    Tak jak napisałaś totam, coraz częściej możemy poprosić w sklepie mięsnym o zmielenie dowolnej ilości mięsa, jednak póki co dotyczy to najczęściej wieprzowiny, wołowiny, cielęciny. Aby sklep mógł konsumentowi zmielić mięso drobiowe, musiałby posiadać ze względów higienicznych osobną maszynkę, którą częściej musiałby myć, dezynfekować, wyparzać itd... Dla wielu sklepów byłoby to po prostu nieopłacalne.
    Osobiście mam zaufanie do Gzelli i tam po wybraniu odpowiedniego kawałka, ekspedientka poddaje go zmieleniu. A drób ? dotychczas mieliłam samodzielnie, ale z barku czasu, jak również pod wpływem Waszych zapytań, po raz pierwszy zakupiłam powyższe mięso.
    Annna says: "Lepiej nie wiedzieć z czego i jak to zrobili" A czy zakupiłaś chociaż raz to mięso i sprawdziłaś skład, zachowanie się go podczas obróbki termicznej ? Po pierwsze już jako surowe nie wygląda na to, aby były zmielone tam jakieś ścięgna, czy skóry. Gdyby był to drób oddzielony mechanicznie, taka informacja musiałaby widnieć na opakowaniu. Po drugie, ze składu wartości odżywczych widać, że nie mamy do czynienia z tłustym mięsem (tak przy okazji skóra z indyka w 100 g zawiera 413 kcal i 42,4 g tłuszczu, więc chociażby po tym poznać, że siłą rzeczy nie mogli jej wpakować dużo (jeżeli w ogóle)). Po trzecie: zachowanie podczas obróbki cieplnej: proponuję zrobić doświadczenie zakupić trochę mięsa z karkówki i np. poniższe. Zobaczycie, jaka różnica ;)
    Po czwarte cena: ok. 10 zł za opakowanie / 500 g. Po piąte: w tego typu zakładach musi być utrzymywany reżim higieniczny, bo w innym przypadku co chwilę słyszelibyśmy doniesienia o zatruciach. Po szóste: dodatki, głównie w postaci soli, która jest naturalnym konserwantem, a pozostałe w ilości, przy której nie musimy obawiać się o swoje zdrowie (przy urozmaiconym trybie żywieniowym, zanim powrócimy do jakiejś potrawy z tym mięsem minie dobry miesiąc :)) Tak poza tym, zrobiłam na bazie tego mięsa dwa dania obiadowe i muszę przyznać, że mięso spełniło moje oczekiwania.
    Nie chodzi tu o to, że chcę stanąć w obronie zapakowanego mięsa, bo tak jak napisałam na początku swojej opinii, najlepsze jest samodzielnie zmielone, ale chcę wskazać drogę, że powinniśmy patrzeć też bardziej realistycznie. Zdecydowanie bardziej obawiałbym się zakupić zmielone mięso na wagę "wieprzowo - wołowe", najczęściej z białymi kawałkami słoniny, uśmiechające się z pojemnika za ladą. Owszem, w tym przypadku często nie wiadomo, z jakiej masarni, z jakich części, a może oddzielone mechanicznie, a jakie dodatki ? Zwracajmy uwagę na te sprawy i podejmujmy słuszne i właściwe dla siebie decyzje :)
  • Izabelo, zgadzam się z Tobą i uważam, że kluczem do sukcesu jest czytanie składu na opakowaniach. Ja też wybrałabym mięso paczkowane niż mielonkę zza lady, ponieważ można wtedy wybrać naprawdę niezła opcję. Oczywiście trzeba uważać na tak zwane "mielonki indycze", które zawierają nie tylko mięso z indyka (ale też z kurcząt, czasem trochę wieprzowego) i mnóstwo tłuszczu, więc czytajmy skład na opakowaniu :) Na razie mogę sobie pozwolić na mielenie samej, albo po prostu rezygnuję z dania z mielonym, więc jak mam wybór, to wolę opcję bez nawet odrobiny konserwantów, ale nie uważam też, że to mięso jest zabójcze, zwłaszcza jeśli ma dokładny skład i wypisane wartości odżywcze ;)
  • czesto robie pasztet drobiowo-warzywny, wtedy wybieram sie do sklepu miesnego z tych drozszych- np.duda- tam miela taka piers z kurczaka, jaka wybiore :)
  • Kupuję to mięso od wielu lat, ale od jakiegoś czasu przeszkadza mi kwaśny zapach, typowy dla paczkowanych mielonych mięs. Poza tym wydaje mi się bardziej tłuste niż kiedyś. Kupiłam dziś udziec indyczy, usunęłam skórę, tłuszcze i kość (które stanowiły 25% całości) i mam piękne, ciemnoróżowe chude mięso. Nie jest, co prawda, mielone, tylko siekane nożem, ale zajęło mi to mniej czasu niż mycie maszynki po mieleniu takiej małej porcji mięsa.
    Znalazłam też takie dane:
    Wartość energetyczna w 100 g:
    103,00 kcal
    Białko w 100 g:
    19,30 g
    Węglowodany w 100 g:
    0,00 g
    Tłuszcz w 100 g:
    2,80 g
    http://www.tabele-kalorii.pl/kalorie,Udziec-z-indyka-bez-sk%C3%B3ry.html (nie wiem, czy wiarygodne)
  • Mięsko z indyka Indykpolu jest naprawdę smaczne (w porównaniu do sieczki jaka oferuje wiekszość znanych producentów).
    Uwielbiam tez przepisy ktore proponują - naprawdę jest w czym wybierać - http://www.indykpol.pl/Dla_konsumenta/Przepisy/3218_lasagne_miesno-szpinakowa.html
  • angelika 2012/03/06 21:21
    A jak będzie wygląda kaloryczność po obróbce termicznej tego mięsa? Chodzi mi konkretnie o upieczenie takich "pulpetów" z mięsa mielonego indyczego w naczyniu żaroodpornym w piekarniku ? Czy kaloryczność się zmieni czy pozostanie taka sama? Dodam że zawsze "wytapia" się sporo tłuszczu który wylewam z naczynia po upieczeniu tych pulpetów.
    Liczę na szybką odpowiedź w miarę możliwości! Pozdrawiam serdecznie!
  • mmmadziaaa 2012/05/08 20:24
    Czy gotujac kotlety z miesa mielonego na parze wartosc tluszczu ulegnie zmianie ?
  • ile beda mialy kalorii zrazy duszone z miesa mielonego z indyka ?
  • mięso indyka jest bardzo chude, można je jeśc bez obaw o przytycie
  • Jeśli spaghetti to tylko z tym mięsem i makaronem durum :)
  • Ile kalorii może mieć takie mięso po ugotowaniu ?
  • Izabela[autor ilewazy.pl] 2015/10/24 21:27
    @ChasingPavements: To będzie uzależnione od tego, ile tłuszczu przejdzie do wody. Szacowałabym na kilkadziesiąt kcal mniej / porcję.
  • Izabela[autor ilewazy.pl] 2015/10/24 21:29
    @dzasta1555: "ile beda mialy kalorii zrazy duszone z miesa mielonego z indyka ?" Wartość końcowa będzie uzależniona przede wszystkim od sumy poszczególnych składników wchodzących w skład potrawy.
  • Paulineoxo 2019/01/22 16:27
    Czy mięso mielone z kurczaka ( sklepowe - nie mielone w domu ) będzie miało podobną kaloryczność? Jeśli tak, to jak wyglądają kalorie i tłuszcze?
  • Barbara[autor ilewazy.pl] 2019/01/23 08:35
    @Paulineoxo to zależy z jakiej część kurczaka (udziec, pierś?) zostało przygotowane mięso mielone i czy miało jakieś dodatki. Najlepiej sprawdzić skład i wartość odżywczą na opakowaniu, bo producent może dodać poza mięsem np. także tłuszcz.
    Generalnie mięso z indyka zazwyczaj ma mniej tłuszczu, bo indyk więcej się rusza w trakcie swojego życia.

Dodaj komentarz na temat ważenia

Oceń smak i właściwości produktu. Podziel się ciekawym przepisem, napisz jak wykorzystujesz go w kuchni. Jeśli produkt jest dla Ciebie nowością nie krępuj się pytać o sposób przyrządzania czy dostępność.

Możesz dodać komentarz jako niezalogowany lub zaloguj się albo zarejestuj aby w pełni korzystać z ileważy.pl

Zobacz jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu

Jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu?

  • powiąż komentarze z Twoim kontem użytkownika
  • nie czekaj na moderację komentarzy
  • zarezerwuj swój podpis / pseudonim
  • podstawowe konto jest darmowe a rejestracja trwa ok. minutę