Porcja wiosennego twarożku z rzodkiewką

Wiosenny twarożek ze szczypiorkiem

Porcja wiosennego twarożku z rzodkiewką waży 200 g.

  100g na zdjęciu (200 g)
Energia 78 kcal 156 kcal
Białko 9,3 g 18,6 g
Tłuszcz 2,5 g 5,0 g
Węglowodany 5,3 g 10,6 g
Błonnik 0,9 g 1,8 g

Wiosenny twarożek ze szczypiorkiem kalorie w 100g: 78kcal

Zobacz więcej: 200g porcja pietruszka jogurt półtłusty koperek natka twarożek pasta

Ostatnia aktualizacja: 2023.05.08

Ważenie dodano: 2023.05.08 w kategorii Wykonane przez Izabelę

Dzienne zapotrzebowanie

Porcja ze zdjęcia dla 2000 kcal
pokaż dla mojego zapotrzebowania


Skład: twaróg półtłusty, jogurt naturalny 2 % tłuszczu, rzodkiewki, cebula, czosnek, koperek, natka pietruszki, świeżo zmielony kolorowy pieprz, szczypta soli.

Mamy 34 opinie na temat ważenia - napisz własną

  • Izabela[autor ilewazy.pl] 2012/04/20 18:29
    Zapewne każdy z Was przynajmniej raz w życiu konsumował pastę, która składa się z twarogu i rzodkiewek oraz dodatków. Każdy ma zresztą swoje ulubione :)
    Gdy przemieszczając się w Koszalinie z jednego miejsca na drugie spostrzegłam, że kobietka u której w sezonie owocowo - warzywnym robię zakupy, rozstawiła się ze swoimi pierwszymi surowcami z własnego ogrodu, od razu podbiegłam i z zapartym tchem prosiłam o kolejne produkty. Nareszcie ! Natka pietruszki i koperek, które wreszcie pachną i wyglądają "prawdziwie", a nie tak, jak niestety z wielu sklepów - zniekształcone i zupełnie bezwonne ...
    Szkoda tylko, że klientka przede mną kupiła ostatni pęczek szczypiorku...
    Gdy tylko przyszłam do domu, natychmiast zajęłam się sporządzaniem pasty :)
    Chleb razowy + Lurpak + wiosenny twarożek = pyszności !

    Składniki na 3 porcje:
    twaróg półtłusty 250 g
    jogurt naturalny 2 % tłuszczu 150 g
    rzodkiewki 7 dużych podłużnych
    cebula pół średniej (jeszcze lepszy byłby szczypiorek)
    czosnek 2 ząbki
    koperek kilka gałązek
    natka pietruszki kilka gałązek
    świeżo zmielony kolorowy pieprz
    sól szczypta

    A czy sporządzane przez Was pasty z twarogiem i rzodkiewką są zbliżone pod względem składu do mojego, czy różnią się ? A jeżeli tak, to jakimi dodatkami ?
  • Myślę,że składniki takie jak rzodkiewka,szczypiorek,cebula sa tymi najpopularniejszymi :-)
    Pani Izabelo,dziękuje jeszcze raz za cudowną stronę,dzięki Pani mam motywację jeśli chodzi o zdrowe odżywianie :) czy mogłaby Pani zamieścic pewne wskazówki jak unikać podjadania słodyczy i czym je zastąpić?
    Dziękuję i pozdroawiam serdecznie z gór.
  • Ania1105 2012/04/20 18:58
    mój twarożek też zawsze tak wygląda. czasem dodaję jeszcze... ugotowane na twardo jajko!
  • Ja dodaję jeszcze drobno posiekany ogórek. Polecam!
  • Akurat ja nigdy nie jadłam podobnego, gdyż po prostu nie znoszę rzodkiewek. Jednakże wygląda to całkiem ładnie :)
  • Tak, z ogórkiem jak najbardziej. :) Ja często robię z papryką.
  • mmm u mnie podobnie tyle że z serem wiejskim a nie takim ze sklepu :) pozdrawiam:)
  • Idealne na kolacje
  • Ja polecam zamiast jogurtu naturalnego dodać serek wiejski do białego sera i to wymieszać (albo jeszcze lepiej - zblendować). Smak o wiele lepszy niż z jogurtem (chociaż ta wersja także mi bardzo smakuje :))
  • moja mama zawsze dodawała trochę mleka i trochę smietany;)
  • w środę jadłam identyczny, tylko zamiast natki był szczypiorek ;) ach, i twaróg dałam chudy, za to uzupełniłam całość łyżką oleju lnianego, zastępując niekoniecznie zdrowy tłuszcz zwierzęcy roślinnym ;) robiłam ze 100g twarogu i razem z kromką chleba stanowiło to moje śniadanie, które było niezmiernie syte! nie wiem, może taki dzień miałam, ale ledwo to zjadłam (a normalnie jem naprawdę spore śniadania, jakby co ;))
  • Agnieszka 2012/04/21 08:00
    Mój ulubiony to ten z rzodkiewką, szczypiorkiem i zielonym ogórkiem, zrobiony na twarogu półtłustym z jogurtem.
  • Nie wiem czy wiecie, ale ta pasta to GZIK :)
    Jest to typowo poznański przysmak- jadany u nas bardzo często z ziemniakami, albo po prostu na pieczywie.

    U nas dodaje się do tego dużo więcej koperku i szczypiorku, ale skład identyczny ;)
  • Ja robię podobny do Pani, ale używam fasoli białej jako bazę :)
  • to było nasze dzisiejsze śniadanie :)
    mam sposób na prawdziwie pachnący i smakujący szczypiorek - w sklepie/markecie znaleźć cebule która zaczyna kiełkowa (wystaje szczypior) pojemnik plastikowy trochę wody i wkładamy cebulkę stawiamy na parapecie i czekamy kilka dni - nie będzie tego w hurtowych ilościach ale to zawsze coś
  • rzeczywiście, taki szczypiorek jest przepyszny
  • Może warto zaznaczyć, że post zawiera lokowanie produktu tj. masła Lurpak?

    Polskie prawo co prawda nie stawia takiego wymogu, ale dla przyzwoitości warto dodać taką informację, zamiast wciskać reklamę pod płaszczykiem zapoznania czytelników z wartościami odżywczymi twarożku z rzodkiewką...
  • Maciej[autor ilewazy.pl] 2012/04/22 14:16
    @BeataB: Jeśli kiedykolwiek będzie taka sytuacja, że za wymienienie nazwy producenta bedziemy mieli profity to na pewno taka informacja się znajdzie na stronie. Jedyne formy reklamy, za które otrzymujemy wynagrodzenie to banery (dodawane przez program Google Adsense, gdzie nie mamy kontaktu z reklamodawcami).

    Wymienienie nazwy masła nie było lokowaniem produktu. Po prostu lepiej w tekście pasowało Lurpak niż "masło z dodatkiem oleju". Zapewniam, że gdyby to było masło innej marki (kupujemy różne), to tak samo bez problemu była by ta nazwa wymieniona.

    Poważnie podchodzimy do kwestii naszej wiarygodności i nigdy nie będziemy próbowali reklamować produktów rzetelnie nie informując, że dany komunikat jest reklamą. Nie możemy też popadać w skrajność i nie wymieniać marek w ogóle, gdyż ciężko by nam było prowadzić stronę o produktach spożywczych, nie odnosząc się do ich nazw.
  • Pani Izabelo, co do szczypiorku poza sezonem, ja wsadzam cebulę do miseczki z wodą i po kilku dniach mam prawdziwie pachnący szczypior. czy to jest dobre rozwiązanie?
  • @Maciej: ciekawe, co piszesz? Ja miałam inną konotację. Lurpak czytałam w Waszym komentarzu, jako porządne masło, dobrej jakości, a nie jako takie, które zawiera olej... Zdaje się, że nie każde masło Lurpak to mieszanka masła i oleju :)
  • Izabela[autor ilewazy.pl] 2012/04/22 20:31
    @Dorota: "Lurpak czytałam w Waszym komentarzu, jako porządne masło, dobrej jakości, a nie jako takie, które zawiera olej…"
    Według mnie Lurpak: masło z dodatkiem oleju roślinnego (rzepakowego): http://www.ilewazy.pl/lyzeczka-masla-z-dodatkiem-oleju jest bardzo dobrej jakości. Proszę nie mylić z margaryną. Tłuszcz roślinny w tym przypadku nie jest utwardzony. Nie smakuje również jak margaryna (a jestem wrażliwa na takie "posmaki").
    Proszę o komentarze na temat wiosennego twarożku z rzodkiewką.
  • I'm fine 2012/04/23 22:15
    Dzisiaj zrobiłam z twarogu, ale jednak wolę serek wiejski, niż twaróg. Rzodkiewka- tak. I ogórek (ale te wodniste nasiona wywalam). Może mnie ktoś za to skrzyczy, że podaję nazwę produktu, ale przyprawa Kamis fit up "do twarożków" jest bardzo udana, i jeżeli ją akurat mam, to chętnie dodaję do takich past (jest w niej oprócz przypraw błonnik owsiany, który ładnie wiąże ten irytujący nadmiar płynu w serku wiejskim).
    Dzisiaj do serka oprócz rzodkiewek wkroiłam pół paczki kiełków słonecznika- też dobrze :)
  • Jesteście niesamowici, moje odchudzanie dzięki Wam jest łatwiejsze. Jak to dobrze, że jest taka strona, klikam i wszystko mam podane jak na tacy :p zrobiłam sobie ten twarożek i teraz w spokoju serca idę na 30min spacer;p
  • Dodaję jeszcze paprykę i przyprawę fit up to twarogu, ale zazwyczaj robię pastę z chudego twarogu, posiekanego wędzonego łososia, jogurtu, pieprzu i świeżej bazylii.
  • karolcia 2012/06/08 22:59
    A ja robie z chudego twarogu, niewielkiej ilosci mleka 0,5% tluszczu, drobno pokrojonego pomidora i szczypiorku. Doprawiam kolorowym pieprzem i sola prowansalska lub ziolowa.
  • swistak332 2012/11/20 17:53
    Ja zawszę robię z twarogu półtłustego ,chudy jest taki twardy znacznie trudniej go połączyć z jogurtem i zazwyczaj dodaję szczypiorek i rzodkiewki ;) ,ale np.moja koleżanka z roku używa twarogu chudego i śmietany ,a babcia to już w ogóle robi bombę i bierze tłusty i śmietaną 18 XD .Niektórzy robią też taki twarożek na słodko np.z cukrem ,miodem.A ja chodź może to kogoś dziwić jadłam go kiedyś z plackami ziemniaczanymi i był bardzo smaczny .
  • właśnie sobie dzisiaj zrobiłam taki - pół kostki twarogu, kilka łyżek jogurtu naturalnego, rzodkiewka, szczypiorek i ogórek zielony. Do tego sól i pieprz - pycha :)
  • "ten irytujący nadmiar płynu w serku wiejskim" można zlać do kawy... albo do dziubka :P
  • Ja dodaję zawsze kefir zamiast jogurtu, którego nie lubię, ale dzieciństwie zawsze był na śmietanie:) Oczywiście do tego cebulka, szczypiorek i rzodkiewka;) Jestem z łódzkiego i u nas nazywają to gzicą:)
  • wypraszam sobie, też "jestem z łódzkiego" i jadam twarożek a nie żadną "gzicę"! (jak to w ogóle brzmi! :o )
  • * uwaga: komentarz docelowo żartobliwy, nie obruszać się
  • Nie obraziłam się;) W moim mieście tak się mówi, myślałam, że w tym regionie tak się mówi. W Poznaniu na pewno "gzik".
  • Albo gzika, w rejonach Turku np. ;)
  • @Pysiakowska - taaak! Gzik jest cudowny!

Dodaj komentarz na temat ważenia

Oceń smak i właściwości produktu. Podziel się ciekawym przepisem, napisz jak wykorzystujesz go w kuchni. Jeśli produkt jest dla Ciebie nowością nie krępuj się pytać o sposób przyrządzania czy dostępność.

Możesz dodać komentarz jako niezalogowany lub zaloguj się albo zarejestuj aby w pełni korzystać z ileważy.pl

Zobacz jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu

Jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu?

  • powiąż komentarze z Twoim kontem użytkownika
  • nie czekaj na moderację komentarzy
  • zarezerwuj swój podpis / pseudonim
  • podstawowe konto jest darmowe a rejestracja trwa ok. minutę