Stek surowy z rostbefu wołowego

Rostbef wołowy

Stek surowy z rostbefu wołowego waży 70 g.

  100g na zdjęciu (70 g)
Energia 152 kcal 106 kcal
Białko 21,5 g 15,1 g
Tłuszcz 7,3 g 5,1 g
Kwasy tłuszczowe nasycone 3,5 g 2,4 g
Węglowodany 0,0 g 0,0 g
Cukry proste 0,0 g 0,0 g
Błonnik 0,0 g 0,0 g
Sól 0,2 g 0,1 g

Rostbef wołowy kalorie w 100g: 152kcal

Zobacz więcej: stek 70g sztuka rostbef wołowy mięso

Ostatnia aktualizacja: 2022.09.07

Ważenie dodano: 2013.05.31 w kategorii Mięso, wędliny i dania mięsne

Dzienne zapotrzebowanie

Porcja ze zdjęcia dla 2000 kcal
pokaż dla mojego zapotrzebowania


Mamy 15 opinii na temat ważenia - napisz własną

  • Surowy to nic nie da, zawsze trzeba to jakoś przyrządzić.
  • Jak to się przyrządza, żeby nie wyszła podeszwa?
  • najlepiej żywe zostawić.
  • Mam pytanie,ile kalorii będzie miał taki stek zamarynowany po usmażeniu?
  • Michałłł 2015/01/27 18:01
    Europejka. Przyrządzasz tak: Wyjmij z lodówki na 30 - 60 min przed smażeniem. Osusz ręcznikiem. Posyp solą, pieprzem i delikatnie natrzyj oliwą. Smaż bez tłuszczu na dobrze rozgrzanej grubej patelni od 1 min do 4 na stronę w zależności od grubości i tego czy chcesz krwisty / wysmażony.

    Dla przykładu ~2 cm stek smażysz 4 min na stronę i otrzymujesz średnio wysmażony ze skazaniem na wysmażony. Zazwyczaj piszą na opakowaniu ile smażyć.
  • nie solić steku przed smażeniem :) tylko po.
    przyprawić polecam pieprzem zielonym ziarnistym (kruszy się w palcach a to co się nie skruszy też zostawić w kawałkach / całości) z obu stron. i na gorącą patelnię.
    w zależności od stopnia wysmażenia najlepiej sprawdzić stek palcem, w zależności od elastyczności tak jak pokazano tutaj http://kukbuk.com.pl/przepis/777,jak-sprawdzic-stopien-wysmazenia-steku-
    na końcu zostawiamy stek na pol minuty na talerzu przykryty i na koniec solimy.

    smacznego
  • Ja robię stek na grillu elektrycznym.
    Zasady:
    - patelnia/grill muszą być bardzo, bardzo mocno rozgrzane przed położeniem steku (na grillu elektrycznym - temperatura na maksa)
    - smażyć/grillować 3-4 min z jednej strony (góra 5, jeśli stek jest bardzo gruby i kogoś odstrasza różowe mięso - ale nie więcej, bo zrobi się twardy skurczybyk)
    - nie można nakłuwać mięsa widelcem w trakcie przyrządzania - można raz obrócić łopatką
    - zdjąć z grilla/patelni, nałożyć odrobinę masła, odstawić na chwilkę, posolić :)

    Steki są megapyszne i superszybkie w przyrządzaniu! A teraz wszystkie dyskonty sprzedają bardzo dobre steki wołowe. Raj dla amatora
  • Jaką zawartość tłuszczu można przyjąć dla 100 g po beztłuszczowym smażeniu na patelni grillowej? ok 6 g?
  • Izabela[autor ilewazy.pl] 2016/05/29 19:07
    @Zegson: Myślę, że takie oszacowanie nie będzie dużym błędem. Należy zdać sobie sprawę, że na dzień dobry nie wiemy, ile dokładnie tłuszczu / 100 g ma zakupiony przez nas kawałek. To jest surowiec naturalny, więc mogą być wahania w składzie.
  • Dexter1985 2019/11/03 09:05
    Idealny stek, nalezy wybierac jak najgrubszy. Wyjac przynajmniej na godzine przed z lodowki, by mial temp. Pokojowa. Nastepnie rozgrzac na maksa patelnie z lyzka oleju, nie wiecej. Smazyc po 2,5-3min z kazdej strony. Mozna obsmazyc tez boki. Zdjac z patelni, wlozyc do folii aluminiowej i zawiniety wlozyc do piekarnika nagrzanego na 100stopni na 5min. Wylozyc n talerz, posypac grubsza sola morska i grubym pieprzem. Do tego podaje maselko czosnkowe. Maslo, sol morska, czosnek granulowany (sw.), szczypiorek.
  • MarcinXYZ 2020/04/04 15:00
    Strasznie dziwne tutaj rady padają.

    Po pierwsze smażymy wyłączenie na tłuszczach o wysokiej temperaturze dymienia takich jak masło klarowane, smalec gęsi/wołowy/kaczy, olej z awokado. Odpada oliwa, bo jest tłuszczem wielonienasyconym, więc szybko stworzy szkodliwe związki chemiczne. Zostawmy ją do sałatki. Odrzućmy chemię taką jak olej rzepakowy i inne oleje z nasion.

    Czas smażenia zależy od mocy kuchenki i patelni. Efekt końcowy to ciemnobrązowa (nie czarna) skórka i w środki maksymalnie średnie wysmażenie. Do średniego wysmażenia potrzebujemy 56 st. C, a do skórki jak najwyżej rzędu 260 st. C.

    Możemy robić to np. na patelni (najlepiej żeliwnej), grillu albo metodą sous vide.

    SV jest bezbłędna, bo pakujemy mięso do worka i ustawiamy 56 st. C na 1-2 godziny i mamy idealny środek. Potem opalamy to w dowolny sposób np. na patelni (uwaga by nie za długo, musi być maksymalna temp.) albo palnikiem kuchennym etc.

    Na grillu możemy zrobić dwojako. Najlepiej rozpalić połowę grilla, położyć steka na połowie bez ognia i zamknąć grill. Najlepiej kontrolować temperaturę w środku za pomocą termometru (albo na czas gdy wiemy, ale to ryzyko). Wyciągamy go gdy temperatura w środku będzie odpowiednia i opalamy go na połowie z ogniem z otwartą pokrywą. Żadnych tacek. Można też w odwrotnej kolejności.
    Można też położyć bezpośrednio na ogień i liczyć, że moment dojścia odpowiedniej temperatury do środka zbiegnie się z momentem otrzymania ładnej skórki.

    Jeżeli chodzi o patelnię, to rozgrzewamy ją maksymalnie (krople wody puszczone na nią powinny odrazu odparować). Dodajemy tłuszcz o wysokiej temp. dymienia i kładziemy mięso. Smażymy krótko po 1-2 minuty na stronę. Następnie warto zmniejszyć moc, wrzucić masło, czosnek i rozmaryn i gdy masło złapie smaki i zbrązowieje polewać steka. Termometr się przyda do kontrolowania środka. Środek będzie dochodził przez ten czas.

    Mięso przyprawiamy oczywiście przed smażeniem, a przede wszystkim solimy przez. Idealnie gdy posolony stek poleży w lodówce przez noc. Mięso wchłonie sól i będzie bardziej delikatne oraz smak będzie dobrze rozłożony. Nie żałujmy soli. Solenie po usmażeniu daje mocny efekt przy pierwszym kontakcie z językiem, a potem środek mięsa jest mdły. Pieprzyć także warto dać wcześniej.

    Jeśli ktoś ma wątpliwości do tych zaleceń polecam najprostszy sposób weryfikacji. Zrobić dwa steki w różny sposób albo obejrzeć takie testy na YouTube.
  • Dodam od siebie świetnie do smażenia steków nadaje się również olej ryżowy bardzo powszechnie stosowany w kuchniach azjatyckich , także rafinowany olej kokosowy , rafinowany olej sezamowy i łój wołowy . Sam lubię najbardziej T-bone i Rib eye medium .
  • Serio?
  • Serio? Steka na oliwie czy innym tluszczu niz maselko fuuu, na masle najlepiej ???? lepiej mniej ale na masle jest majstersztyk, plus mozna dodac troche posiekanego czosnku, po 4-5 minut z kazdej strony I jest petarda, polecam.
  • Julietta... Najbardziej lubię stek właśnie z rostbefu grilowany lub smażony na (bardzo) niewielkiej ilości smalcu. Z braku wołowego używam wieprzowego - świetnie się sprawdza. Steki zazwyczaj mają też w sobie trochę tłuszczu (ten na zdjęciu jakoś dziwnie niewiele) który i tak się częściowy wytopi - jeśli damy mu taką możliwość - dla mnie stek musi być super mocno wysmażony. Do tego gęsty i lekko kwaśny sos ziołowy....

Dodaj komentarz na temat ważenia

Oceń smak i właściwości produktu. Podziel się ciekawym przepisem, napisz jak wykorzystujesz go w kuchni. Jeśli produkt jest dla Ciebie nowością nie krępuj się pytać o sposób przyrządzania czy dostępność.

Możesz dodać komentarz jako niezalogowany lub zaloguj się albo zarejestuj aby w pełni korzystać z ileważy.pl

Zobacz jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu

Jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu?

  • powiąż komentarze z Twoim kontem użytkownika
  • nie czekaj na moderację komentarzy
  • zarezerwuj swój podpis / pseudonim
  • podstawowe konto jest darmowe a rejestracja trwa ok. minutę