Szklanka mleka zagęszczonego niesłodzonego

Mleko zagęszczone niesłodzone

Szklanka mleka zagęszczonego, niesłodzonego o zawartości tłuszczu 7,5 % waży 230 g.

  100g na zdjęciu (230 g)
Energia 131 kcal 301 kcal
Białko 6,6 g 15,2 g
Tłuszcz 7,5 g 17,3 g
Kwasy tłuszczowe nasycone 4,5 g 10,3 g
Węglowodany 9,4 g 21,6 g
Cukry proste 9,4 g 21,6 g
Błonnik 0,0 g 0,0 g
Sól 0,3 g 0,7 g

Mleko zagęszczone niesłodzone kalorie w 100g: 131kcal

Zobacz więcej: szklanka 230g mleko niesłodzone zagęszczone

Ostatnia aktualizacja: 2016.07.25

Ważenie dodano: 2013.01.22 w kategorii Nabiał i jaja

Dzienne zapotrzebowanie

Porcja ze zdjęcia dla 2000 kcal
pokaż dla mojego zapotrzebowania


Skład: mleko, stabilizatory (fosforan disodowy, cytrynian trisodowy). Mleko zagęszczone niesłodzone, sterylizowane zawiera 25 % suchej masy całkowitej, w tym 7,5 % tłuszczu i 17,5 % suchej masy beztłuszczowej.
Producent: SM Gostyń

Mamy 25 opinii na temat ważenia - napisz własną

  • Tak się zastanawiam czy to się nadaje do masy kajmakowej?
  • Nie, bo jest niesłodzone, bez cukru Ci się nie skarmelizuje i kajmaku nie będzie; Chyba, że wylejesz mleko do garnczka i dodasz cukru. Ale to już łatwiej po prostu ugotować całą puszkę słodzonego, jednak. ( :
  • może i głupie pytanie, ale do czego się tego mleka używa? do kawy chyba nie, bo raczej większośc używa zwykłego mleka, do masy kajmakowej też nie, chyba, że ktoś woli sam dosłodzic i wtedy robic kajmak, ale to już lepiej kupic gotowca. więc co się z tym robi? jedynie jakiś likier mi się nasuwa na myśl :)
  • @ frantic, do kawy.
    Nawet na opakowaniu jest obrazek z filiżanką kawy, o ile się nie mylę.
    Dla mnie śmietanka do kawy (ma min. 12 % tłuszczu) jest za tłusta, to z dzisiejszego ważenia (mleko skondensowane) - chyba najsmaczniejsze, jakie miałam okazję smakować, ale z rozsądku najczęściej piję kawę z dodatkiem zwykłego 2% mleka lub skondensowanego, ale z obniżoną zawartością tłuszczu, czyli 2,5-4% tłuszczu.
  • ja z takiego mleka robiłam lody latem ;) + zblenderowane owoce mmmm pycha
  • eh.. marzy mi się taki deser- 'ptasie mleczko', jaki robiła moja babcia- mleko skondensowane ubite na pianę i zmieszane z galaretką. Ciekawe, czy z tym niesłodzonym by dało radę?
    Póki co muszę wymyślić jakiś zamiennik, bo niestety tutaj (we Włoszech) takich cudów nie mają.. A przynajmniej nie znalazłam :P
  • wg mnie nadaje sie idealne :D w odchudzaniu do masy do wafli :D trzeba tylko potem dodać słodzik z płynie i porządnie wymieszać :D
  • Ania1105 2013/01/23 10:56
    olcia: a dokładniej? co z nim robisz, żeby miało odpowiednią konsystencję do przełożenia?
  • no bo takie słodkie to się gotuje puszkę i ma się krem, ale kiedyś nasze babcie nie miały mleka slodkiego w puszce, i robiły ten sam sos do przełozenia normalnie w garku - przyklad znalazlam tutaj http://www.wielkiezarcie.com/recipe22167.html :) czyli my mozemy mleko nieslodzone + słodzik i bedzie ten sam efekt :))
  • Ania1105 2013/01/23 12:36
    nie wiedziałam, że bez cukru też zgęstnieje w takim stopniu, dzięki :-)
  • widzialam dzisiaj mieli to mleko i ubijali mikserem i wyszla bita smietana :D
  • poza tym tutaj idealny przyklad mojej tezy http://zkotemwkuchni.blogspot.com/2012/08/krowki-mleczne-bez-cukru-i-tuszczu-dukan.html :D
  • A brdzo niezdrowe toto jest? Pytam, bo lubię to mleko, ale jednak nie jest to samo mleko, jest w nim trochę "chemii" i się zastanawiam, co na to p.Izabela?
  • Izabela[autor ilewazy.pl] 2013/01/25 17:16
    @mala.mi: "jest w nim trochę “chemii” A na jakiej podstawie stwierdzasz taką opinię ? Produkcja takiego mleka polega na częściowym odparowaniu wody, a następnie utrwaleniu produktu za pomocą metody fizyczno - termicznej: sterylizacji (poddawanie wyrobu wysokiej temperaturze w określonym odcinku czasowym).
    "A brdzo niezdrowe toto jest?" Mleko to jest zagęszczone, czyli gdybyśmy chcieli porównać wartości do mleka płynnego, to w 100 g będzie dostarczać więcej białka, tłuszczu, węglowodanów i innych składników, np. wapnia. To, czy będzie pomagać czy szkodzić w menu, zależy od zastosowanej ilości, częstotliwości, stanu zdrowia itd...
  • @Izabela - sami podaliście tu skład.
    Chcesz powiedzieć że:

    > fosforan disodowy - ładnie zapisany wodofosforan sodu (E339), środek nieorganiczny zapobiegający zbrylaniu , służący przy produkcji pestycydów i materiałów budowlanych,
    > cytrynian trisodowy (cytrynian sodu, E331), regulator kwasowości, tyle dobrze że organiczny,

    są normalnymi składnikami mleka? Ta krowa chyba musiała być z Czarnobyla.
    Pomijając to że skoro płynne mleko zawiera środki antyzbrylające to nikt z niego częściowo nie odparowywał wody, a jedynie dodał gotowe mleko w proszku z chemią w środku. Samo zdrowie.
  • Maciej[autor ilewazy.pl] 2013/02/21 17:53
    @im.alam: Fragment dotyczący fosforanu disodowego wygląda jak zacytowany z Wikipedii, warto przytoczyć całość: "Wodorofosforan sodu używany jest jako regulator kwasowości w przemyśle spożywczym (E339) oraz pełni rolę substancji przeciwzbrylającej. Jest składnikiem niektórych środków przeczyszczających. Wykorzystywany jest jako dodatek w pestycydach i materiałach budowlanych[4]." [źródło] Fragment, który podałaś, nie jest obiektywny i nie przedstawia całego obrazu, buduje strach i wywołuje negatywne skojarzenia (no jak to, dodają do mleka a używane jest to do produkcji pestycydów?). W formie pełnego cytatu z Wikipedii jest to bardziej stonowane. Ja to rozumiem jako: jest to środek używany w przemyśle spożywczym jako regulator kwasowości, co nie wyklucza jego innych zastosowań.

    Próbowałem znaleźć informacje o sposobie produkcji mleka zagęszczonego i te co znalazłem, potwierdzają, że produkcja odbywa się poprzez odparowanie (jeśli masz jakieś źródła potwierdzające Twoją tezę o udziale mleka w proszku w procesie produkcji, to podaj proszę linki) a dodatkowo: "Według obowiązujących w Polsce przepisów dopuszcza się stosowanie do mleka zagęszczonego, w charakterze stabilizatorów, cytrynianu sodu i ortofosforanu sodu w dawce nieprzekraczającej 2 g/kg gotowego produktu. Stabilizatory te obniżają nieco kwasowość mleka zagęszczonego i częściowo wiążą w nim jony wapniowe, co zwiększa stabilność jakości przechowywanego produktu" [źródło]

    Nie chodzi o to, że będę na siłę bronił naturalności mleka zagęszczonego, jednak sam fakt obecności w składzie literek E niekoniecznie powinien być powodem do paniki czy nadmiernej obawy. Nie jest to produkt spożywany codziennie w dużych ilościach i moim zdaniem jego skład nie powinien budzić wielkich obaw i nie ma powodów do jego unikania z powodu E w składzie (oczywiście poza smakowymi i potencjalnym zastosowaniem, co będzie całkowicie indywidualne).
  • czy to mleko jest tak samo gęste jak słodzone? czy rzadkie tak jak zwykłe, np. 3.2% z kartonu? pytam bo w przepisie do ciasta jest puszka tego mleka tylko że słodzonego, ale ja chciałam zastąpić niesłodzonym które posłodziłabym stewią, tylko nie wiem jak to z tą gęstością jest :) bo może to wpłynąć na strukturę ciasta, a nie chcę go zepsuć :P
  • odpowie mi ktoś? :)
  • Jak czytam "mleko zagęszczone" to od razu przypomina mi się mleko słodzone zagęszczone w tubce, które dodawałam do kawy w proporcji pół na pół... Pewnie niezłą bombę kaloryczną sobie fundowałam, zgrozo.
  • canella98 2013/10/26 11:20
    a pojawi się może kiedyś ważenie mleka zagęszczonego słodzonego? :)
  • Robię z takiego mleka lody :D
  • Użyłam go dziś do zrobienia czekolady do picia: dałam 1,5 łyżeczki kakao, 1/3 łyżeczki cynamonu, ok. 180 ml mleka i resztę dopełniłam wodą. Pyszne, ale trochę kaloryczne ;)
  • Pistacj@ 2015/09/25 09:30
    @Tvk_91: Dobry pomysł wykorzystania tego mleka do zrobienia czekolady, ja dotychczas robiłam ze zwykłym mlekiem i do tego ciemne kakao plus jakieś słodzidło np. słodzik ;) Mleko zagęszczone bardzo lubię do kawki dodać, ma taki fajny smak, inny niż ze zwykłym mlekiem. Lody też z niego robiłam :p
  • derekwhizzer 2016/07/23 16:59
    NIEPRAWDA!!!
    Szklanka wazy 530g, zepsuliście mi przepis...
  • @derekwhizzer Co?? Szklanka mleka zagęszczonego według Ciebie waży ponad pół kilo? Chyba jednak sam coś popsułeś w tym przepisie, a nie strona :P

Dodaj komentarz na temat ważenia

Oceń smak i właściwości produktu. Podziel się ciekawym przepisem, napisz jak wykorzystujesz go w kuchni. Jeśli produkt jest dla Ciebie nowością nie krępuj się pytać o sposób przyrządzania czy dostępność.

Możesz dodać komentarz jako niezalogowany lub zaloguj się albo zarejestuj aby w pełni korzystać z ileważy.pl

Zobacz jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu

Jakie są zalety rejestracji przy komentowaniu?

  • powiąż komentarze z Twoim kontem użytkownika
  • nie czekaj na moderację komentarzy
  • zarezerwuj swój podpis / pseudonim
  • podstawowe konto jest darmowe a rejestracja trwa ok. minutę